Ohlédnutí za školním volejbalem.

Volejbal fungoval v rámci ZŠ i v uplynulém školním roce. V různých věkových sku-pinách trenovalo dvakrát týdně přes 40 dětí. Nejmladší z nich, z první až čtvrté třídy, pod vedením trenérek Obručové-Čuperové, Severinové a Olšarové se účastnili soutěží Českého volejbalového svazu s názvem „Barevný minivolejbal“. Pro tak malé hráče bylo cestování k zápasům po celém Jihomoravském kraji značně náročné a bez obětavosti trenérek i rodičů těžko zvládnutelné. Někteří nejmenší sportovci totiž mají někdy problém rychle si zavázat botu či nezapomenout po zápasech u soupeřů části oblečení. I když minivolejbal je teprve průpravou pro „dospěláckou“ hru, už i zde se projevily budoucí hráčské osobnosti.

V jednotlivých turnajích obsazovali malí hráči první až páté místo podle síly soupeřů, které jim určilo rozlosování. Ale spíše než o výsledky zápasů se jednalo o získávání prvních sportovních zkušeností. Pochopitelně každý vyhraný zápas jim přinesl kopec radosti.

Velmi zdařilé akce připravily trenérky před Vánocemi, kdy v domácím turnaji děti startovaly v družstvech se svými rodiči. V červnu, na ukončení sezóny proběhl turnaj ve kterém s nimi společně hráli i hráči z druholigového družstva mužů VS Drásov. Dobrý mezigenerační vztah se v průběhu školního roku projevoval i účastí ligových hráčů na treninku minivolejbalistů. Zřejmě i to má podíl na Čestném uznání, které udělil Český volejbalový svaz drásovskému volejbalu.

Ve starší věkové skupině, páté až sedmé třídě, se ZŠ Drásov zúčastnila celoroční soutěže „O pohár 7.tříd“. Družstvo bylo složeno převážně z děvčat a průběžně doplňováno jedním či dvěma chlapci, hrálo v kategorii smíšených družstev. Mezi 26-ti družstvy z Jihomoravského a Zlínského kraje obsadil Drásov 6.místo. Na příčkách vyšších končila již jen družstva ze sportovních škol s rozšířenou výukou volejbalu (Brno, Znojmo, Břeclav atd.)

Úspěšnou byla účast ZŠ Drásov v soutěžích Asociace školských sportovních klubů v kategorii hráčů ze sedmých až devátých tříd. Drásovští dvakrát zvítězili v okresním kole. Žáci pak obsadili v krajském finále 3.místo a družstvo smíšené (3 chlapci, 3děvčata) v krajském finále zvítězilo.

Na závěr si lze jen přát, aby děti neopouštěl sportovní zápal a navázalo se na dobré výsledky. Prohospodařit v dnešní době zájem dětí o pohyb by byla pro všechny velká ztráta.

Ing. Čutera

Výběrové řízení

Pěkne prázdniny

Pěkné prázdniny

Klidné prožití prázdnin, spoustu zážitků u vody, babičky i doma přejí všichni zaměstnanci i žáci školy. Provoz kanceláře školy o prázdninách:

1., 7., 8., 11., 13., 18., 20. 7. vždy od 8.00 - 15.00 hodin (případně dle dohody na telefonním čísle 775 383 117)
22., 24., 29. - 31. 8. vždy od 8.00 - 15.00 hodin (případně dle dohody na telefonním čísle 775 383 117)

Čtenářská slavnost

Ve středu 8. června se konala Čtenářská slavnost, kterou zahájili naši prvňáčci krátkým programem. Rodičům a hostům předvedli básničky a písničky o počtech, barvách, geometrických tvarech a abecedě. Nechyběla ani dramatizace pohádky „Boudo, budko“ a četba pohádky „O koťátku, které zapomnělo mňoukat.“ Všichni vystupující sklidili zasloužený potlesk přítomných.

Poté naše žáčky čekalo velké překvapení. Za zvuku fanfár přišel mezi děti král Jiří. Nejprve k dětem hovořil o moudrosti, kterou získal čtením knih a nakonec je všechny slavnostně pasoval do řádu čtenářského. Jako odměnu dostal každý žáček knihu Lumpíček a Rošťanda autorky Zuzany Pospíšilové.

Sladkou tečkou středečního odpoledne byly tři nádherné dorty, které děti nejprve jen okukovaly, na závěr se však na ně s obrovskou chutí vrhly. Maminkám, které dorty zařizovaly, velice děkujeme.

Našim milým prvňáčkům přejeme slunečné prázdniny a hezké chvíle při čtení knih.

Mgr. Irena Baxantová a Mgr. Petra Francová

Vzdělávací pobyt v Českém Krumlově - Erasmus+

Jako poslední vzdělávací aktivitu realizovatelnou v rámci projektu partnerství mezi školami Erasmus + jsme zorganizovali poznávací zájezd pro žáky 5. – 9. ročníku. Naším cílem bylo doplnění komplexního obrazu o podobě barokní architektury na našem území, což bylo stěžejním tématem naší části v rámci evropského partnerství. Cesta do jižních Čech nám dala i možnost pochopení vývojových souvislostí, k čemuž podal velmi kvalitní výklad průvodce ve Slavonicích. Tento právě na proměně fasád domů dokládal, jak architektonický směr proměňoval podobu měšťanského bydlení. A nejen bydlení měšťanské, ale i venkovská obydlí doznala v době barokní změn, čehož nejsoustředěnější obraz jsme mohli obdivovat v Holašovicích. Vrchol barokního stavitelství jsme pak již večer viděli v Českém Krumlově. Vedle poznávacích aktivit čekala na žáky též možnost dekorovat keramický hrnek v tvůrčím prostředí Maříže a další den pak zážitek divadelní. Krumlovské barokní divadlo pod otevřeným nebem a s možností otáčivého hlediště bylo zážitkem pro všechny nejen kvůli pohybu stavby samotné. To, co předváděli herci Jihočeského divadla ve hře Baron Prášil, kterou jsme za deštivého počasí mohli zhlédnout bylo fascinující, dechberoucí, obdivuhodné. Poznávací aktivita byla zorganizována jako poděkování všem žákům, kteří se aktivně účastnili projektu partnerství mezi školami financovaného prostřednictvím Evropské komise a těm, kteří reprezentují školu či se jinak aktivně podílí na pozitivním klimatu naší školy.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

3. úspěšný ročník školní pěvecké soutěže

Tento se konal v pátek 29.4.2016. Přes 30 zpěváků bylo letos vyhodnoceno ve třech kategoriích: skupiny, mladší a starší děti. Již tradičně měla vystoupení povinnou část – jednu sloku lidové písně bez doprovodu – a druhou zvolenou píseň mohly děti zpívat i s doprovodem hudebního nástroje nebo s karaoke. Všichni dostali malou odměnu a účastnický diplom. Porotu zaujaly a byly oceněny tyto výkony:

Skupiny

1.místo: Claudie Janáčková, Barbora Málková a A.Hamříková - 3.B (Toulavá)
2.místo: Agáta a Bára Pokorné (Rebelka)
3.místo:Ema Reisiglová, Kristýna Andó a Petra Potůčková (Není nutno)
Mladší žáci
1.místo: Tomáš Havel – 2.B (Cvrček)
2.místo: Sofie Galko-2.A (Okolo Frýdku)
3.místo: Ondřej Bárta- 2.A (Tři citrónky)
Starší žáci
1.místo: Valerie Zdražilová – 5.třída (Ty a já)
2.místo: David Kellner – 5.třída (Jabloňový list)
3.místo: Kateřina Votavová -7.třída (Horehroní)

Zvláštní ocenění za podání skladby obdržela Martina Odehnalová – 7.třída (Boty proti lásce)

Všem vítězům blahopřejeme a jsme rádi, že máme ve škole tolik nadaných a šikovných zpěváků.

Mgr. Jitka Smékalová

Sběr starého papíru v úterý 28. 6.

Ředitelství Základní a Mateřské školy a žákovský parlament oznamují, že v úterý 28. 6. 2016 uspořádají

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Papír ukládejte prosím do kontejneru, který bude přistaven od 7:00 do 12:00 před budovou základní školy. V nutných případech lze papír přivézt již 27. 6. v době od 13:00 do 15:00. Děkujeme mnohokrát všem, kteří děti touto formou podpoří.

Ke stažení

Sběr papíru - ve formátu docx

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Putování drásovským pohádkovým lesem - 26.6.2016

Putování drásovským pohádkovým lesem - 26.6.2016

Dovolte mi pozvat vás i s vašimi dětmi na třetí ročník pohádkového putování drásovským lesem. Více informací viz přiložený letáček.

Mgr. Klára Benišová

Z praktických činností prvňáčků

<

Ve třídě 1. C se Den dětí oslavoval trochu netradičně. V rámci hodiny praktických činností se žáci seznamovali s přípravou těstovinového salátu. Z domova si děti přinesly kuchyňské prkénko, mističku a rajče nebo papriku. Ve třídě pak měly připraveny ještě další suroviny - uvařené těstoviny – mašličky, okurek a tvrdý sýr. Nejprve jsme si společně zopakovali hygienické zásady při přípravě pokrmu a nezapomněli ani na bezpečnostní pravidla při práci s nožem a struhadlem. Poté přišel čas, kdy se natěšené děti mohly pustit do práce. Nejprve si každý pořádně umyl ruce a hned potom svoji zeleninu. S menší pomocí si ji každý sám nakrájel. Většina malých kuchařů se chtěla podílet na strouhání tvrdého sýru. U struhadla se všichni velmi ochotně vystřídali. Některé děti se ujaly promíchání zeleniny s těstovinami a trochou soli. Nakonec ještě přidaly sýr. Když byl těstovinový salát hotový, stačilo jen připravit mističky, vidličky a těšit se na malou hostinu. A chutnal náramně!

Mgr. Petra Francová

Školní akademie - 23.6. v 16. hodin

Vážení rodiče, prarodiče, kamarádi i příznivci školy, buďte srdečně zváni na Školní akademii, jež se uskuteční dne 23. 6. 2016 v 16 hodin. Přijďte se přesvědčit, zaposlouchat, podívat, co si naši žáci připravili, čím se chtějí pochlubit, o co se chtějí podělit.

Občerstvení zajištěno. Akce se koná za každého počasí.

Ke stažení

Školní akademie - ve formátu pdf

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Schůzka pro rodiče budoucích žáků 6. ročníku

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Drásov, okres Brno – venkov zve všechny rodiče budoucích šesťáků dne 6. června 2016 v 16.30 hod. na informační setkání, které proběhne v 5. třídě v hlavní budově Drásov 167. S sebou si prosím vezměte psací potřeby a dostavte se, pokud budou chtít, na toto setkání se svými dětmi. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D., za všechny pedagogy

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Drásov, okres Brno – venkov zve všechny rodiče budoucích prvňáčků dne 6. června 2016 v 16.00 hod. na informační setkání, které proběhne v 1. třídě v hlavní budově Drásov 167. S sebou si prosím vezměte psací potřeby a dostavte se prosím na toto setkání bez dětí. Těšíme se na Vaši návštěvu. M

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Den dobrovolníků se společností Siemens

<

V letošním roce se konal Den dobrovolníků tak trochu nadvakrát. Vzhledem k nepřízni počasí v původně avizovaném termínu jsme dne 20. 5. 2016 přivítali na zahradě školy tři zaměstnankyně firmy, následující pátek přišli tři muži. Jejich činnost se lišila. Dne 20.5. jsme společně s žáky 8. a 9.ročníku naší školy a aktivními paními učitelkami i některými správními zaměstnanci zvelebovali prostředí školní i školkové zahrady. Ve škole se zakládaly záhony, natíraly trámy, ve školce se pomocí umělohmotných obrub odlišovaly záhony okrasné a travnatá plocha tak, aby mohla být realizovaná pravidelná údržba. Muži o týden později vztyčili přírodní učebnu, a tak již v případě teplého počasí budou moci žáci školy využívat tento prostor k výuce. Už chybí jen doplnit vhodné lavice a stoly. Děkujeme mnohokrát všem, kteří dobrovolně přišli a je nám líto, že mezi aktivními zaměstnanci spolupracující firmy nenalézáme více rodičů našich žáků.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Exkurze na farmě Ráječek

<

V pátek 13.5. navštívily děti ze druhých tříd farmu Ráječek v Brně. Hned po příjezdu se nás ujala zaměstnankyně farmy a nejdříve dětem ukázala malé stádo oveček, které se od dětí nechaly i pohladit. Potom jsme si prohlédli zeleninová políčka a bylinkovou zahrádku. Děti byly stručně seznámeny s jednotlivými druhy zeleniny a bylin a se způsobem jejich pěstování. Měly také možnost podívat se na techniku, kterou se políčka obdělávají. V zastřešené části farmy jsme viděli, jak se zelenina po sklizni upravuje. Velkým zážitkem byla návštěva ledničky o velikosti školní třídy. Nakonec na děti čekala ochutnávka, při které poznaly 11 druhů salátů pěstovaných na zdejší farmě. I když nám tento den příliš nepřálo počasí, všichni odjížděli domů spokojení a plní zážitků.

Mgr. Jana Hauptová, Mgr. Hana Bednářová

Změna v jídelníčku- Aplikace nutričních doporučení MŠMT ke spotřebnímu koši

Školní jídelna při Základní škole a Mateřské škole T. G. Masaryka Drásov, okres Brno – venkov se od 1. ledna 2016 řídí při sestavování jídelního lístku tzv. „Nutričním doporučením MŠMT“. Mezi jednu z prioritních oblastí ochrany veřejného zdraví patří ovlivňování výživových zvyklostí dětské a dorostové populace v souladu se zásadami správné výživy. Obecně platí, že v současné stravě převládají živočišné produkty, nadmíra cukru a soli v potravě, což má za následek enormní výskyt tzv. civilizačních chorob. Cílem je „odlehčit“ stravu, učinit ji lépe stravitelnou, zvýšit podíl ovoce a zejména zeleniny na talíři a obecně se tak trochu vrátit k tomu, co měli zažito a zcela přirozeně činili naši předci. Zásady zdravé výživy vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace a jsou aplikovány na podmínky České republiky. Podrobné informace viz. přiložený soubor.

Ke stažení

Nutriční doporučení - ve formátu docx

Marie Tinková, Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Oslava Dne dětí 1.6.2016

Oslava Dne dětí 1.6.2016

Přijměte prosím pozvání naší školy, která ve spolupráci s Občanským sdružením rodičů a přátel ZŠ Drásov, z.s. pořádá dne 1. června 2016 - Oslavu Dne dětí (14.15-19.00 hod.). Podrobnější program viz přiložený plakátek.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Konzultační hodiny - 18. 5. 2016

Vážení rodiče,
dne 18. 5. 2016 proběhnou v době od 15.30 - 17.30 hodin konzultční hodiny. V této době můžete konzultovat studijní výsledky svých dětí s jakýmkoliv pedagogem ve škole.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Školní liga v miniházené

I v letošním školním roce jsme se účastnili Kuřimské školní ligy v miniházené. Třetí ročník jsme zakončili účastí na finálovém turnaji, který proběhl 8. 4. v nafukovací hale sportovního areálu v Kuřimi. Soutěž, kterou organizovalo město Kuřim, Sportovní klub Kuřim s podporou Českého svazu házené, oceňujeme pro možnost pohybového zapojení dětí v rámci kolektivního sportu. I když se miniházené ve škole nemáme prostor věnovat v rámci vonočasových sportoně zaměřených útvarů, velmi si ceníme zápalu našich malých sportovců, kteří v soutěži skončili na 5. místě. Při závěrečnému nástupu zástupci města Kuřim, předseda oddílu Házené Kuřim a partneři, kteří se na akci finančně podíleli, malé sportovce pozdravili a předali jim ceny, nikdo neodcházel s prázdnou. Největší radostí pro děti byla možnost zahrát si na turnajích v rámci celého projektu s podtitulem „Bavte se miniházenou“.

Mgr. Hana Pavlíková

Noc s Andersenem

Ve čtvrtek 7.dubna večer se sešli žáci druhého ročníku ve svých třídách v budově na náměstí, aby zde prožili „Noc s Andersenem“. Nejdříve se seznámili s životem a dílem Hanse Christiana Andersena. Pak už na ně čekala řada aktivit, kterých se s nadšením zúčastnili. Skládali Andersenův portrét, řadili podle abecedy názvy jeho pohádek a potom se rozlosovali do dvou skupin. Každá skupina pracovala s jednou z Andersenových pohádek, které žáci blíže poznali už v hodinách čtení. Po večeři si v malých skupinkách vyráběli papírové loutky a připravovali krátké humorné scénky nebo ukázky z pohádek. Nakonec si navzájem své vtipné výstupy předvedli. Po módní přehlídce nočních úborů už na děti čekala pohádka k usínání Kouzelné křesadlo. Děti, které byly plné zážitků a nervozity, jak se jim bude ve škole spát, nemohly dlouho usnout, ale nakonec únava všechny přemohla. Ráno byly děti spokojené a všechny už se těší, že ve třetí třídě prožijí ve škole další – tentokrát „Halloweenskou noc“.

Mgr. Hana Bednářová, Mgr. Jana Hauptová

Soutěž „SAPERE – vědět, jak žít“

Soutěž „SAPERE – vědět, jak žít“

Žáci I. a II. stupně naší školy se v tomto školním roce opět zúčastnili již 6. ročníku soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“. Tato soutěž prověřuje znalosti v oblasti zdravého životního stylu včetně zdravé výživy. Soutěžního on-line testu se zúčastnilo 44 žáků ze 4. – 5. třídy a 56 žáků z 6. – 9. třídy.

Do okresního kola této soutěže postupují žáci ze školního kola na 1. – 3. místě. V I. kategorii postoupili – David Kellner, Andrea Homolková a Karolína Sadílková z 5. třídy. Ve II. kategorii se dalšího kola zúčastnili Tea Studnicová ze 7. třídy, Dagmar Doležalová a Ladislav Odehnal z 8. třídy. Družstvo starších žáků obsadilo v okresním kole 2. místo a dále již nepostupovalo. Skupinka žáků prvního stupně postoupila do krajského kola, kde získali 4. místo.

Ing. Jana Homolková

Soutěž Finanční gramotnost

	Soutěž Finanční gramotnost

Letošní 6. ročník této soutěže si poprvé vyzkoušeli také žáci I. stupně a již tradičně i žáci II. stupně naší školy. Cílem soutěže je seznámit žáky všech základních škol s finanční problematikou finanční gramotnosti a tím působit preventivně především proti předlužení. Soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti.

Soutěžního on-line testu se zúčastnilo 53 žáků z 6. – 8. třídy a 20 žáků 5. třídy. Do okresního kola této soutěže postoupili žáci na 1. – 3. místě školního kola – Karolína Pařízková, Jan Ondruška a Jiří Pindryč z 5. třídy. Toto družstvo obsadilo 1. místo v okresním kole a postoupilo do krajského kola. V krajském kole obsadili pěkné 2. místo.

Z žáků druhého stupně postoupili do okresního kola – Natalie Kanioková, Michaela Dulínková z 8. třídy a Matěj Bucek ze 7. třídy, kde obsadili 5. místo a dále již nepostupovali. Všem žákům děkujeme za účast a doufáme, že se zúčastní i v příštím školním roce.

Ing. Jana Homolková

Projekt "Svět nadosah" ve školní družině

Ve dnech 18. - 20.4. 2016 jsme se ve školní družině věnovali společně s dětmi projektu Svět nadosah. Povídali jsme si o tom, co je typické pro jednotlivé světadíly (fauna a flora) a jaké rasy žijí na světě. Vytiskli jsme si obrázky, které potom děti přiřazovaly k daným světadílům. Na mapu světa jsme rozmisťovali i figurky zvířat. Následně jsme namalovali světadíly na výkresy a lepili na ně vlastnoručně namalované obrázky - co je typické pro onen daný světadíl. Projekt jsme zaměřili i multikulturně, bavili jsme se o tom, že všichni lidé jsou si rovni, mají stejná práva, ale také povinnosti. Snažili jsme se z vlastních těl vytvořit "lidské mandaly" - jako symbol rovnosti a harmonie, symbol jednoho světa. Abychom mohli mandalu vytvořit, museli jsme všichni spolupracovat - stejně jako má-li fungovat svět, je potřeba spolupráce. Děti se díky projektu nejenom něco dozvěděly, ale při vytáření mandal jsme se i hodně Mgr. Ilona Mikulášková

Mgr. Ilona Mikulášková

Environmentální výchova v družině

Ve dnech od 4.4. 2016 do 7.4.2016 jsme se v družině věnovali environmentální výchově. Povídali jsme si o smyslu třídění odpadu, o způsobech ochrany přírody. Vyrobili jsme na téma třídění odpadů nástěnku a vytvořili jsme si deskovou hru zaměřenou na toto téma. Do družiny jsme donesli ekologický kufřík, kde si děti mohly na vlastní oči prohlédnout, jak probíhá recyklace odpadů v praxi. S dětmi jsme soutěžili a moc je to bavilo. Největší vědomosti prokázali Eliška Chatrná z 1.C a Pavel Ševčík z 2. třídy. Tím, že se nyní zaměřujeme na ekologii, se připravujeme na Den Země, který chceme oslavit další hrou, kterou již pro děti připravuji.

Mgr. Ilona Mikulášková

Návštěva výstavy Moravská vesnička ze slaného těsta

V pátek 1.dubna se děti z prvních a druhých tříd vypravily na velikonoční výstavu k paní Janě Svobodové z Drásova. Děti si prohlédly překrásné velikonočně laděné figurky a dekorace ze slaného těsta. Paní Svobodová jim popsala velikonoční zvyky tak, jak je zpodobnila na svých postavičkách z moravské vesničky. Všem malým návštěvníkům se velikonoční výstava paní Svobodové velmi líbila.

Mgr. Eva Zachariášová

Focení 10. 5. 2016

Focení dětí navštěvujících naši základní školu bude probíhat dne 10. 5. Pokud organizační možnosti a počasí dovolí, byly by v tento den vyfoceny všechny společné fotky tříd (25 Kč za fotografii). Pro focení jednotlivců a skupinek platí, že fotku si bere každý, kdo bude na fotografii (20 Kč za fotografii, bude se vybírat přímo při focení). Prosíme, aby děti měly patřičný obnos u sebe.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Dobrovolnický den 13. 5. 2016 - pozvánka - aneb Budování přírodní zahrady pokračuje

Vážení rodiče, příznivci školy, společně se vstřícnými zaměstnanci firmy Siemens i v letošním roce uspořádáme dobrovolnický den. Buďte prosím co nejsrdečněji zváni a pomozte nám. V rámci dobrovolnického dne se pokusíme o další zvelebování zahrady. Pod odborným vedením budeme stavět přírodní učebnu, ale i zakládat záhony, vkládat plastové obrubníky, budovat dřevěný plot, znovuvysazovat vrbové hnízdo i tunely. Děkujeme všem, kteří se akce společně s námi zúčastní, věnují svůj čas i energii.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Třídní schůzky, prezentace mobility Erasmus + (Polsko)

Vážení rodiče, dne 12. 4. 2016 v 16.30 hodin proběhnou třídní schůzky, na nichž dostanete od svých třídních učitelek souhrnné informace o aktivitách do konce školního roku. Po třídních schůzkách budou do 18 hodin probíhat konzultační hodiny, během nichž zastihnete ve škole všechny pedagogy školy, abyste se mohli informovat na prospěch svých dětí.

Vážení žáci, vážení rodiče, zájemci z řad veřejnosti, přijměte prosím dne 12. 4. 2016 v 17 hodin pozvání na prezentaci mobility, jež proběhla v rámci projektu Erasmus + financovaného Evropskou unií - podporujícího partnerství škol napříč Evropou. Budete mít příležitost zhlédnout komentovaný fotografický materiál, dojde k představení všech realizovaných činností, ale i zkušeností našich žáků z týdenního života v polských rodinách. Srdečně zveme též všechny rodiče žáků, kteří se zúčastnili mobility následující (do Portugalska), neboť po prezentaci bude následovat organizační schůzka, na které bude představen program, jenž bude realizovaný v Portugalsku. Děkujeme a těšíme se na osobní setkání.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Kouzlo Velikonoc a řemesel

Tradiční velikonoční dílničky proběhly v letošním školním roce dne 23. 3. ve spolupráci a SOU tradičních řemesel a VOŠ spol. s r.o., Střední 59, Brno. Zatímco v prostorách školy děti vyráběly výrobky z ovčího rouna, zdobily vajíčka nejrůznějšími technikami, vytvářely jarní dekorace, přáníčka i lžičky zdobené fimo hmotou, díky pedagogům a žákům SOU se mohly seznámit zejména ti straší i s tradičními řemesly. Na zahradě školy tak nejen velcí, ale i malí mohli obdivovat zručnost kovářů i řezbářů. A mnozí žáci využili i nabídky si kování a řezbu do dřeva sami vyzkoušet. V prostorách školy pak budoucí kadeřnice poskytovaly poradenství ohledně péče o vlasy, zkrášlovaly zejména představitelky něžného pohlaví a naopak studenti oboru design interiéru ukazovali a umožňovali práci s pájkou. Děkujeme paní ing. Číkové i jejím kolegům panu Ostružkovi, panu Mgr. Rychlému a paní Manové za spolupráci a zpestření nabídky aktivit pro naše žáky.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Příjemná návštěva z Kociánky - aneb učíme se navzájem

I v letošním školním roce měli žáci naší školy možnost absolvovat program společně s Michaelem Svobodou a postiženým kamarádem z Kociánky (tento byl realizován dobrovolnicky jako pokračování spolupráce navázané v projektu BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC). Tentokrát za námi zavítal Daniel, který zcela bezprostředně povykládal o svém osudu i všestranných zálibách. Michael doprovodil vyprávění poutavými příběhy o tom, jak se kamarádi z Kociánky perou se svými handicapy a překonávají svoje limity. Současně ukázal i prakticky, jak nabídnou pomoc postiženému na ulici, jak ho oslovit, jak k němu přistoupit. Velmi příjemné bylo sledovat sociální vyzrálost našich žáků 3. a 4. ročníku, kteří s Danem navázali komunikační cestu a společně si pak zahráli boccu. Již nyní se naši žáci mohou těšit na návštěvu Kociánky, kterou na oplátku absolvují v říjnu, a kde zase oni připraví program pro handicapované kamarády.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Společné Recyklohraní není nuda

Můžete si užít spoustu zábavy, dozvědět se něco nového a potom překvapit znalostmi a dovednostmi maminku a tatínka, kamarády, nebo třeba i paní učitelku.

Děti z 5. třídy se proměnily v malé VĚDECKÉ DETEKTIVY a zapojily se do dalšího úkolu v projektu Recyklohraní s tématem spotřebiče. Povídaly si s paní učitelkou o domácích spotřebičích a jejich recyklaci, pátraly v osmisměrce a vyplňovaly pracovní listy tvořící obrysy elektrospotřebičů.

Poté následovala exkurze do školní kuchyně, kde se pod vedením paní Tinkové seznámily s podobou kuchyňských spotřebičů, které se používají k přípravě jídla pro velký počet lidí a dozvěděly se, že každý den jídelna připravuje 490 obědů pro strávníky. Zadané úkoly a "výlet" za tajemstvím spotřebičů se dětem moc líbily a už se těšíme na další.

Mgr. Andrea Peřinová

Sběr starého papíru v úterý 5. 4.

Ředitelství Základní a Mateřské školy a žákovský parlament oznamují, že v úterý 5. 4.2016 uspořádají

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Papír ukládejte prosím do kontejneru, který bude přistaven od 7:00 do 13:00 před budovou základní školy. V nutných případech lze papír přivézt již 4. 4. v době od 13:00 do 15:00. Děkujeme všem, kteří dětem starý papír věnuji.

Předem děkujeme všem občanům, kteří dětem starý papír darují.

Ke stažení

Sběr papíru - ve formátu pdf

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Jarní odpoledne u skořápkovníku - 21. 3. 2016

Jarní odpoledne u skořápkovníku

Klub rodičů MŠ Drásov, o.s. ve spolupráci se ZŠ a MŠ TGM Drásov vás zve na Jarní odpoledne u skořápkovníku s velikonočním jarmarkem v pondělí 21. března 2016 od 15.30 hodin v prostoru před Mateřskou školou.

Provoz ŠD v době velikonočních prázdnin - nabídka

Vážení rodiče,
ve čtvrtek 24. 3. 2016 budou velikonoční prázdniny. Pokud máte zájem o zajištění školní družiny pro své dítě, je nezbytné je přihlásit vedoucí vychovatelce ŠD nejpozději do 20. 3. 2016 na email ondriskova@zstgmdrasov.cz

Program pro děti bude zajištěn při dostatečném počtu zájmců. V pátek 25. 3. 2016 je státní svátek.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Zábavná olympiáda

Dne 17.2.2016 proběhla ve školní družině zábavná olympiáda.

Zúčastnilo se 25 dětí z první a druhé třídy, ostatní prvňáčci a druháci fandili. Mezi netradičními soutěžními disciplínami byla ladná chůze v holínkách, házení balonů do krabice, srážení kužele, předvádění kočičky, chůze s balonkem na lžíci a skákání v pytli. Děti za splnění úkolu dostávaly body, podle počtu bodů si pak mohly vybrat výhru. Odměnu dostali všichni zúčastnění. Nejvyššího počtu bodů dosáhli Eliška Chatrná a Standa Bárta, kterým gratulujeme. Na všech dětech bylo vidět, že si olympiádu užily.

Mgr. Ilona Mikulášková

Recitační soutěž

9. února 2016 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Stejně jako loni bylo i letos recitátorů téměř šedesát! Nejhojněji byla zastoupena 1. kategorie – 2. a 3 třídy.

Obecenstvo – žáci 1. stupně - vytvořilo soutěžícím příjemné prostředí pro jejich výkon a kamarádským fanděním některé trochu zbavilo trémy. Odměnou všem recitátorům byl kromě diplomů a věcných cen upřímný potlesk publika. Porota letos rozhodla takto:

0.kategorie (1.třídy) 1. Kristýna Andó
  2. Lenka Kloboučníková
  3. Barbora Plevačová
I.kategorie (2. a 3.třída) 1. Ivana Kudláčková
  2. Rozálie Zouharová
  3. Tomáš Havel
II.kategorie (4. a 5.třída) 1. Jan Pohl
  2. Karolína Straková
  3. Lenka Kanioková
III.kategorie (6. a 7.třída) 1. Barbora Zichová
  2. Dominik Hrazděra
  3. Zdiška Miholová
IV.kategorie (8. a 9.třída) 1. Zdeněk Bušina
  2. Michaela Dulínková
  3. Petra Kuklínková

Děkujeme všem recitátorům a těšíme se na další ročník!

Mgr. Jitka Smékalová

Obdrželi jsme BRONZOVÝ CERTIFIKÁT, ocenění Skutečně zdravé školy

BRONZOVÝ CERTIFIKÁT, ocenění Skutečně zdravé školy

Dne 21. 1. 2016 bylo schválením naší žádosti o vydání bronzového certifikátu završeno úsilí, jež jsme jako jediná pilotní škola programu Skutečně zdravá škola v Jihomoravském kraji započali v loňském školním roce. A co se nám již povedlo? Zaměřili jsme se na komplexní pojetí zdravého stravování a zdravého životního stylu. Podařilo se nám významně upravit školní zahradu a již s napětím očekáváme jaro, kdy budou moci děti na nově zbudovaných záhonech zasít a zasadit. Navštěvovali jsme místní farmy. S vydatnou pomocí rodičů, zaměstnanců firmy Siemens i našich zaměstnanců jsme zbudovali bylinkovou spirálu, zrušili nefunkční a nevhodně založenou skalku, vytvořili zapuštěné ohniště a založili nové záhony. Vzdělávali jsme širokou veřejnost, naše pedagogy i paní kuchařky, přičemž největší ohlas měla přednáška paní Magrit Slimákové. A na všechny tyto aktivity chceme navazovat i nadále. Na jaře budeme pokračovat ve zvelebování prostředí mezi základní a mateřskou školou, kde by měla být za pomoci firmy Siemens zbudována přírodní učebna, s dětmi budeme připravovat zdravé svačinky, ale i sledovat zpětnou vazbu ke školnímu stravování.

Děkujeme všem, kteří nám v našem úsilí již pomohli a budou pomáhat i nadále...

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Jak nám chutná ve školní jídelně – leden 2016

Od 12. ledna do 28. ledna 2016 jste opět měli možnost vyjádřit se k obědu ve školní jídelně. Naši spolužáci, kteří se stravují ve školní jídelně, mohou hlasovat pomocí lístečků – zelený znamená „chutná mi“ a červený „nechutná“. Z hlasování, které proběhlo v lednu, jsme vybraly pět oblíbených polévek a hlavních jídel a také uvádíme jídlo, které Vám vůbec nechutná.

Pořadí

Polévka

Chutná

Nechutná

1.

Hrachová polévka s krutony

140

52

2.

Rajská polévka s rýží

118

41

3.

Zeleninový boršč

100

61

4.

Hrstková polévka

92

22

5.

Drožďová polévka

104

101

Nejméně chutná: Selská polévka

30

116


Pořadí

Hlavní jídlo

Chutná

Nechutná

1.

Kuřecí plátek, brambory

140

52

2.

Štěpánská hovězí pečeně, rýže

118

41

3.

Kuřecí nudličky se sýrovým přelivem, špagety

92

22

4.

Svíčková na smetaně, houskový knedlík

104

101

5.

Lasagne

100

61

6.

Kynuté knedlíky s ovocem a tvarohem

111

36

Nejméně chutná: Aljašská treska na tymiánu, brambory

83

136

Dáša Doležalová a Kája Kvasničková, žákyně 8. třídy

Seznam přijatých dětí k základnímu vzdělávání ve školním roce 2016/2017

Seznam přijatých dětí k základnímu vzdělávání ve školním roce 2016/2017

Ke stažení

Seznam přijatých - ve formátu pdf

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Dětský maškarní karneval - 21. 2. 2016

Dětský maškarní karneval

Červenec s příměstskými tábory organizovanými školní družinou...

Milí žáci, přijměte pozvání na příměststké tábory různého zaměření realizované během měsíce července školní družinou. Více informací naleznete v přiložených letáčcích. Přihlašování bude probíhat od pondělí 8. 2. 2016 do naplnění kapacity tábora. Platba bude realizována v hotovosti současně s přihláškou.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Úspěšné „plesání“ na školním bálu

Sobotní noc 22. 1. 2016 přinesla zábavu všem rodičům i příznivcům ZŠ a MŠ Drásov, kteří přijali možnost strávit příjemný večer na 14. reprezentačním plese školy. Ples tradičně otevřeli svým předtančením žáci 9. ročníku, kteří však v letošním roce - kvůli nízkému počtu vycházejících žáků - uvítali pomoc žáků ročníku 8., aby mohlo na parketu předvést slavnostní polonézu 8 párů. Společenskou událost a slavnostní chvíli, kdy děvčata oblékla dlouhé bílé šaty a hoši bílou košili s modrým motýlkem, využili „deváťáci“ k rozloučení se základním vzděláváním. K dobré zábavě přispěla nemalou měrou k poslechu, ale zejména k tanci hrající Malá kapela. Během večera pak s pěknými tanečními čísly vystoupili současní i bývalí žáci naší školy reprezentující Taneční klub Sokol Drásov.

Pro trpělivý nácvik tanečních krůčků našim žákům svou přízeň zachovává Mgr. Martina Špačková, za což jí patří velký dík. Ples již čtvrtým rokem pořádá ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Drásov ve spolupráci se spřízněnou neziskovou organizací - Spolkem rodičů a přátel ZŠ Drásov. Zde bych ráda vyzvedla pomoc paní předsedkyně Olgy Frydrýškové, ale i všech rodičů, kteří svou pomoc při organizaci nezištně nabídli. Mé díky si samozřejmě zaslouží všichni zaměstnanci školy, kteří nad rámec svých povinností připravovali tuto pěknou kulturní akci, zejména pak za obsluhu kuchyně a přípravu musím poděkovat paní Marii Tinkové a jejímu týmu. Poděkovat chci ale i všem dárcům, kteří podpořili tombolu plesu, v letošním roce jsme mohli účastníkům plesu nabídnout na 200 krásných okamžitých výher, ale i 23 hodnotných výher losovaných.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří nám trvale zachovávají přízeň a požádat i ostatní rodiče a příznivce školy, kterým není nejen dění ve škole, ale i kulturní dění v obci, lhostejné, aby nabídli při pořádání obdobných akcí svou pomoc a podporu.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D

Přerušení provozu školní družiny

V době pololetních prázdnin (29. ledna 2016) a v době jarních prázdnin (29. února – 6. března 2016) bude přerušen provoz školní družiny. V době pololetních prázdnin nebyl o provoz volnočasového zařízení zájem ze strany přihlášených žáků, na dobu jarních prázdnin nabízíme příměstský tábor u spolupracující organizace DDM Kuřim http://ddmkurim.cz/tabory/primestske/

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Výtěžek tříkrálové sbírky v Drásově, děkujeme

Výtěžek třikrálové sbírky

Používám mozek – 20.1.2016

Dne 20. 1.2016 absolvovali žáci 3. – 5. ročníku velmi pěkně připravený fyzikálně - přírodopisně - preventivní pořad Používám Mozek. Pro žáky měl pan Zezula připraveny velké názorné pomůcky, s jejichž pomocí dokládal, jak funguje mozek (např. mozek s elektronicky řízenými světelnými okruhy ke znázornění vzniku paměťových stop, procesu učení a zapomínání, neuron s elektronicky řízeným průběhem signálů v něm, optické klamy na světelném i mechanickém principu, ucho s funkčním bubínkem a kůstkami, které rozpohybovalo akustický tlak z reproduktoru, lůžko s hřebíky, ale i rekvizity pro hru několika týmů – o šíření signálů v mozku). Příjemným překvapením nebylo jen opravdu názorné předvádění funkcí (jak se vytváří spoje v mozku, jak probíhá zapomínání, jak reaguje mozek na podněty jednotlivých smyslů, jak se vybavuje paměťová stopa aj.), ale i praktické rady pro samotné učení, které aktér v průběhu programu několikrát zopakoval.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Publicita projektu “Za jazykovými kompetencemi do Evropy” – reg. číslo CZ.1.07/1.1.00/56.0498 a projektu “Rozvoj technických a jazykových dovedností” - reg. číslo CZ.1.07/1.1.00/57.0101

EU investice_logo

Projekt “Za jazykovými kompetencemi do Evropy” – reg. číslo CZ.1.07/1.1.00/56.0498 byl částkou 971 301 Kč podpořen z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Projekt “Rozvoj technických a jazykových dovedností” - reg. číslo CZ.1.07/1.1.00/57.0101 byl částkou 597 067 Kč podpořen z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Provoz ŠD v době pololetních prázdnin - nabídka

Vážení rodiče,
v pátek 29. 1. 2016 budou pololetní prázdniny. Pokud máte zájem o zajištění školní družiny pro své dítě, je nezbytné je přihlásit vedoucí vychovatelce ŠD nejpozději do 21. 1. 2016 na email: ondriskova@zstgmdrasov.cz

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

ZÁPIS dětí do prvních tříd 3. 2. 2016

Zápis provázený pohádkovými bytostmi proběhne dne 3. 2. 2016 v době od 14.00 – 17.30 hodin.

S sebou prosím vezměte rodný list dítěte a jako zákonní zástupci dítěte svůj občanský průkaz. Předem si můžete vyplnit přihlášku k základnímu vzdělávání, již si přinesete s sebou. Samozřejmostí je i možnost se předem nahlásit na konkrétní čas, kdy se vám bude paní učitelka při zápisu věnovat (seznamy jsou k dispozici v MŠ). Případné dotazy zodpoví vedoucí metodického sdružení 1. stupně ZŠ Mgr. Hana Bednářová (bednarova@zstgmdrasov.cz) nebo ředitelka školy na e-mailu reditelka.zstgmdrasov@seznam.cz či tel. 774 230 415.

Ke stažení

Zápis do prvních tříd - plakát - ve formátu pdf
Dotazy k zápisu - ve formátu doc
Žádost o přijetí - ve formátu doc
Žádost o odklad - ve formátu doc
Zápisní list pro školní rok 2016/2017 - ve formátu doc

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Astronomická olympiáda

30. listopadu 2015 se v naší škole konalo školní kolo Astronomické olympiády. Olympiáda probíhala ve dvou kategoriích – I. kategorie (6. – 7. ročník) a II. kategorie (8. – 9. ročník). Olympiády se celkem zúčastnilo 16 žáků. Celkem bylo možné získat za školní kolo 45 bodů, bodový limit pro postup do krajského kola je 15 bodů.

Úspěšnými řešiteli a postupujícími do krajského kola se stalo 13 žáků. Krajské kolo probíhá korespondenční i online formou a bude ukončeno 21. března 2016 a vyhodnoceno bude v dubnu 2016.

Výsledky školního kola olympiády jsou uvedeny v přiloženém souboru.

Výsledky

Výsledky AO 2015 - ve formátu pdf

Ing. Jana Homolková

14. reprezentační ples školy - 23. 1. 2016

14.reprezentační ples školy

Přijměte prosím co nejsrdečnější pozvání zaměstnanců Základní školy a Mateřská školy T. G. Masaryka Drásov, a Občanského sdružení rodičů a přátel ZŠ Drásov na 14. reprezentační ples školy, který se bude konat dne 23. 1. 2016 od 20.00 hod. v drásovské sokolovně.

K tanci a poslechu bude hrát Malá kapela, předtančení zajistí svou polonézou žáci IX. ročníku ZŠ. Cena vstupenek je 120 Kč, předprodej bude zahájen 7. 1. 2016 u paní Lenky Ondříškové, Drásov 167. Za veškeré příspěvky do tomboly i pomoc předem mnohokrát děkujeme, i malý dárek může dělat tombolu barvitější. Těšíme se na setkání s vámi.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Předvánoční dílničky

Ve dvou posledních předprázdninových dnech zavládla díky realizaci projektu Implementace etické výchovy "Ukaž mi, babičko, co umíš", z něhož byla realizace tvůrčích mezigeneračních aktivit podpořena, tvůrčí atmosféra. Před propuknutím tvůrčího nadšení proběhlo ještě slavnostní zahájení. V programu vystoupily se svými flétničkami žáci 5. ročníku vedení paní učitelkou Mgr. Bednářovou, ale i sbor, jenž veden paní učitelkou Mgr. Jitkou Smékalovou, reprezentoval školu v tomto roce již několikrát. Za jejich vystoupení i možnost společně se předvánočně naladit děkujeme.

Při této slavnostní příležitosti byli oceněni i žáci, jejichž obrázky zvolila porota ve společnosti Teplo T a tyto se tak staly součástí kalendáře společnosti, jejž vydala pro rok 2016. Nejvyššího ocenění dosáhly ve svých kategoriích shodně Veronika Frydrýšková a Zdislava Miholová. Obě dívky obsadily krásné třetí místo. Gratulujeme všem oceněným a děkujeme všem dětem, jež se soutěže se svými obrázky zúčastnily.

A co se na půdě školy pod dohledem nejen pedagogů školy, ale zejména tvořivých seniorů tvořilo? Pod šikovnými prstíky dětí vznikaly výrobky z nejrůznějších materiálů. Vyzkoušet si žáci mohli modelování tradičního vizovického pečiva, ale i pletení vánočky z tradičního kynutého těsta z ručně motaných copánků. Zdobili perníčky, vyráběli hvězdičky ze skleněných korálků a perel jako tradiční ozdobu vánočního stromečku. Prostřednictvím textilních barev dekorovali tupováním, pomocí šablon i volnou kresbou textilní tašky, ale i trička. Z mezistěn ze včelího vosku vznikaly svíčky a dekorace určené pro ozdobení svátečního stolu. Z různých druhů papíru i jiných materiálů vznikala přáníčka i jmenovky na dárky. Z kukuřičného šustí byly dívky schopny zhotovit tradiční panenky se spoustou suknic. Nápadité dekorace vznikaly díky kombinaci navíjených provázků, papíru a koření. Netradiční technika, již seniorky přinesly, byla též technika quillingu – vytváření dekorativních hvězdiček a vloček určených na stromeček. Při tvoření vládla příjemná atmosféra a všichni si setkání s šikovnými penzisty moc užili. Děti byly překvapeny zručností mnohdy se třesoucích vrásčitých rukou a zkušeností, jež mohly od babiček čerpat. Všichni si tvoření užili.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

PF 2016

Klidné prožití vánočních svátků v kruhu nejbližších a v novém roce 2016 hlavně hodně zdraví, štěstí a času na vzájemné sdílení přeje za všechny děti, žáky a zaměstnance ZŠ a MŠ Drásov

     Dana Veselá

Volejbal s Mikulášem

V sobotu 5.12. uspořádal volejbalový kroužek ZŠ turnaj v minivolejbalu pro své nejmenší hráče a hráčky. Podmínkou startu byla účast rodičů v každém družstvu, kterých bylo celkem 25. Pro mnohé začínající hráče to bylo vůbec první soutěžní vystoupení. Zápal však nechyběl žádným. Hrálo se na 5 hřištích, a tak hala praskala ve švech. S organizací turnaje pomáhali starší hráči, kteří již minivolejbalu odrostli. Během turnaje si mohli soutěžící doplňovat síly z občerstvení, které jim pořadatelé a rodiče připravili. Ať již vyhrávali či prohrávali, všichni si nakonec odnesli pěkné diplomy a trička v barvách svých věkových kategorií. Akce se prostě povedla. Fotky naleznete zde.

Ing. Emil Čupera

Sběr pomerančové a citronové kůry

Sběr pomerančové a citronové kůry

Již tradiční sběr pomerančové a citronové sušené kůry bude v mateřské i základní škole probíhat od prosince do března. Usušenou kůru odevzdávejte prosím prostřednictvím svých třídních učitelů. Předem mnohokrát děkujeme.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Čertovský šplh

V pondělí 7.12. se v tělocvičně sešli žáci 1. stupně naší školy s dětmi ze ZŠ Čebín. Konala se tradiční soutěž ve šplhu na tyči. Zúčastnilo se jí celkem 39 závodníků. Všichni soutěžící byli při šplhu skvěle povzbuzováni obecenstvem. I díky tomu předvedli opravdu výborné výkony. Na konci dostali všichni účastníci sladkou odměnu a ti nejrychlejší i diplom a drobné ceny.

Výsledky:

1. ročník: 1. Lenka Kloboučníková (ZŠ Drásov)
  2. Ema Severinová (ZŠ Drásov)
  3. Kristýna Andó (ZŠ Drásov )
2. ročník: 1. František Merta (ZŠ Drásov )
  2. Tomáš Dvořák (ZŠ Čebín )
  3. Nela Leicmanová (ZŠ Drásov)
3. ročník: 1. Martin Klusák (ZŠ Drásov)
  2. Klára Cacková (ZŠ Drásov)
  3. Elen Šturzová (ZŠ Drásov)
4. ročník: 1. Adam Kučera (ZŠ Drásov)
  2. Šimon Zbořil (ZŠ Drásov)
  3. Sofie Slaninová (ZŠ Čebín)
5. ročník: 1. Jakub Šikula (ZŠ Drásov)
  2. Magdaléna Vojancová (ZŠ Čebín)
  3. Tomáš Proks (ZŠ Čebín)

Mgr. Hana Bednářová

Časopis Drásováček - 2015-16/1

Vyšlo první číslo časopisu Drásováček ročníku 2015 - 2016.

Ke stažení

Drásováček - 1 - ve formátu pdf

Z předadventní tvořivé dílny v ZŠ

Dne 27. 11. 2015 jsme v prostorách základní školy uspořádali pro zájemce z řad veřejnosti praktickou dílnu, kde si mohli všichni příchozí vyrobit adventní věnec na stůl, vítací věnec na vstupní dveře, štolu na obdélníkový stůl nebo i dekorativní živá aranžmá. Chtěli bychom poděkovat panu Vejrostovi ze Všechovic a rodině Škvařilových z Drásova za zajištění krásných jedlových větví, z nichž bylo tvoření skutečnou radostí vonící nadcházejícími svátky.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Vánoční výstava dětských prací

Ve dnech 28. 11. - 2. 12. 2015 využila řada návštěvníků možnost navštívit rekonstruované prostory obecního úřadu a přitom zhlédnout výstavu prací našich svěřenců. Na výstavě jste mohli vidět výtvarná dílka dětí z mateřské školy, ale i z prvního a druhého stupně školy základní. Výtvarné práce byly vytvořené v hodinách výtvarné výchovy, pracovních činností i výtvarných a keramických kroužků. Důstojná prostora obecního úřadu na pár dnů ožila zpodobeními bílých koníků sv. Martina, fantazijními představami zimy - bytosti, oživením byly skupiny sněhuláků, rozličných čertů, ale i andělů již přicházejících... Děti kreslily, malovaly, lepily, modelovaly z keramické hlíny i slaného těsta. Doufáme, že krátké zastavení nad výtvarnými dílky přispělo k pěkným předvánočním chvilkám.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Vystoupení školního sboru v Tišnově

29. 11. na adventních slavnostech konaných při příležitosti rozžíhání vánočního stromu v blízkém Tišnově vystoupil mimo ostatních účinkujících, ať místních či přespolních, již tradičně i náš školní sbor. Tuto dva roky fungující formaci, která dává příležitost ke společnému hudebnímu sdílení žákům školy od 1. do 9. ročníku, úspěšně vede Mgr. Jitka Smékalová. Za prezentaci školy všem děkujeme.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Preventivní programy ve spolupráci s Policií ČR

Ve dnech 20. a 27. 11. proběhly ve všech třídách od 3. - 9. ročníku cílené preventivní programy vedené por. Mgr. Zdeňkou Procházkovou, koordinátorkou prevence na Krajském ředitelství Policie ČR Jihomoravského kraje.

Žáci 3.,4. a 5. třídy se společně s osobou nejpovolanější věnovali bezpečnému chování na internetu – seznámeni byli se zásadami bezpečného chování na internetu, etiketou, kyberšikanou. Žáci se seznámili s možnými riziky, se kterými se mohou setkat na internetu. Nejvíce je zaujala sociální síť Facebook a vkládání fotografií a videí na internet. Žáci 6. a 7. třída se věnovali kyberšikaně a počítačové kriminalitě, pro 8. a 9. třídu byly připraveny informace o trestné činnosti páchané dětmi, o trestní odpovědnosti.Všichni se mohli paní policistky na cokoliv zeptat a také této možnosti hojně využili.

Mgr. Ilona Mikulášková

Sběr starého papíru ve čtvrtek 10. 12.

Ředitelství Základní školy a Mateřské školy T. G. Masaryka Drásov, okres Brno – venkov a žákovský parlament oznamují, že ve čtvrtek 10. prosince 2015 uspořádají

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Papír ukládejte prosím do kontejneru, který bude přistaven od 7:30 do 12:00 před budovou základní školy. V nutných případech lze papír přivézt již 9. 12. do 18:00 hod. Pokud chcete podpořit v soutěži konkrétní třídu či oddělení mateřské školy, je třeba svázaný papír předem zvážit a hmotnost papíru nahlásit před vložením do kontejneru přítomné službě. Namátkou vybrané balíky mohou být službou orientačně převáženy.

Předem děkujeme všem občanům, kteří dětem starý papír darují.

Ke stažení

Sběr papíru - ve formátu pdf

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Chaloupky - pobyt s ekologickou tématikou 4.A a 4.B

Žáci 4.A a 4.B třídy se ve dnech 23.11.- 27.11. 2015 zúčastnili pobytového programu Historie všedního dne v ekologickém centru Chaloupky na Vysočině.

Během týdne děti prošly etapami dětství – dospívání – dospělost – stáří.

Vyzkoušely si například pečení chleba, kácení stromů, výrobu másla a sýra, pečovaly o zvířátka. Nejvíce všechny zaujala noční hra. Na závěr týdne si děti ve skupinkách připravily výstavu s prezentací ze všech aktivit. Všem se pobyt moc líbil.

PhDr. Bohumila Fillová, Mgr. Marcela Vlková

Kuřimská školní liga v miniházené

V letošním školním roce jsme se opět zapojili do kuřimské školní ligy v miniházené. V současné době již probíhá 3. ročník této soutěže. Letos se přihlásilo 8 škol s 18 týmy. V prvním kole se umístil tým Mars (žáci 3. a 4. tříd) ve skupině B1 na druhém místě a tým Soptíků (žáci 1. a 2. tříd) ve skupině A1 na 4. místě. Naše týmy dosáhly nejenom pěkných úspěchů, zároveň jim to velmi slušelo, protože poprvé nastoupily v nových školních dresech.

Mgr. Hana Pavlíková

BOBŘÍK INFORMATIKY

BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, registrovaná Ministerstvem školství, jedná se o celostátní online soutěž.

8. ročník soutěže se uskutečnil ve dnech 11. – 13. 11. 2015, každý den jedna kategorie. Žáci naší školy se zúčastnili soutěže v kategorii Benjamin (6. – 7. ročník), v kategorii Kadet (8. – 9. ročník) a v kategorii MINI (4. – 5. ročník).

V kategorii Kadet soutěžilo pouze 7 soutěžících a úspěšným řešitelem se stala Dáša Doležalová z 8. třídy se ziskem 184 bodů. Úspěšnými řešiteli se stali ti soutěžící, kteří dosáhli alespoň 150 bodů z 240 možných bodů. V kategorii Benjamin soutěžilo za školu 20 soutěžících. V této kategorii nemáme žádné úspěšné řešitele. V kategorii MINI se účastnilo 51 žáků a úspěšnými řešiteli se stalo 12 žáků. V této kategorii se úspěšnými řešiteli stali ti, co získali alespoň 120 bodů ze 192 možných. Celkem se soutěže zúčastnilo 52596 žáků a studentů ve všech kategoriích.Všem žákům děkujeme za účast. Více informací najdete na www.ibobr.cz

Opět se sejdeme za rok u 9. ročníku soutěže v listopadu 2016. Podrobná výsledková listina viz přiložený soubor.

Ke stažení

Bobřík informatiky 2015 - ve formátu doc

Ing. Jana Homolková

Logická olympiáda 2015

Žáci naší školy se v prvním a druhém říjnovém týdnu zapojili do soutěže Logická olympiáda. Soutěž je pořádána Mensou České republiky, je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Soutěže se zúčastnilo 23 žáků v kategoriích - mateřské školy, 1. ročník ZŠ, 2. – 5. ročník a druhý stupeň ZŠ. Z údajů poskytnutých naší škole se mezi 75% úspěšných řešitelů zařadili tito žáci ZŠ a MŠ(žáci jsou seřazeni podle abecedy):

1. Bednářová Jana, 7. tř.
2. Cacek Ondřej, 5. tř.
3. Cacková Klára, 3. A
4. Doležalová Dagmar, 8. tř.
5. Dulínková Michaela, 8. tř.
6. Gabrhelíková Denisa, 1. A
7. Gabrhelíková Nicol, 3. A
8. Homolková Andrea, 5. tř
9. Kanioková Natalie, 8. tř.
10. Kloboučníková Lucie
11. Lidman Kryštof, 1. tř.v 12. Lidman Šimon, MŠ
13. Pokorná Agáta, 4. B
Všem soutěžícím děkujeme za účast a úspěšným řešitelům gratulujeme.

Ing. Jana Homolková

Pozvánka na předvánoční tvoření ve škole - 26. 11. 2015

Pozvánka na předvánoční tvoření ve škole -  26. 11. 2015

Přijďte si společně vytvořit vítací věnec na dveře, adventní svícen či štolu jako dekoraci pro radost i zvelebení domova.

Tvoření proběhne v budově Základní školy T. G. Masaryka Drásov, Drásov 167 dne 26. 11. 2015 v době od 15.00 – 17.00 hod.

Cena 40,- Kč za dekoraci (v ceně slaměný věneček, chvojky, vázací drát, tavicí materiál).

Přineste si s sebou čtyři svíčky dle vlastního výběru, zahradnické nůžky, vaše ozdůbky a pokud máte tavnou pistoli. Kvůli přípravě materiálu je nutné přihlášení předem. Toto učiňte prosím osobně v kanceláři školy u paní Polákové, telefonicky na čísle 549 424 194, nebo pište na e-mail polakova(zavinac)zstgmdrasov.cz. Při přihlašování uveďte požadovanou barevnost materiálu.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Předvánoční jarmark

Pozvánka na předvánoční jarmark

Přijměte pozvání na předvánoční jarmark, který se uskuteční 29. 11. 2015 na drásovském náměstí již tradičně před samotným rozsvěcením vánočního stromu. Více informací viz přiložený letáček.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Informace k lyžařskému výcvikovému kurzu

V letošním roce pořádá náše škola opět lyžařský výcvikový kurz určený pro žáky 2. stupně ZŠ. <>

Termín: neděle 14. 2. 2016 - pátek 19. 2. 2016

Místo konání: Lyžařský areál Dolní Morava, hotel Sněžník

Strava: plná penze

Doprava: od školy autobusem

Vybavení: lyže nebo snowboard

Cena: 4900,- Kč

Číslo účtu: 158945848 / 0600 (GE Money Bank, a.s.), do poznámky uveďte „jméno a příjmení dítěte“ a „LVK“

Platbu zálohy ve výši 2000 Kč proveďte prosím co nejdříve, nejpozději do 10. 12. 2015 (zálohu odesíláme na účet hotelu).

Platbu zbývající částky ve výši 2900 Kč proveďte nejpozději do 20. 1. 2016.

V ceně je zahrnuta strava (plná penze), doprava, ubytování, 4-denní skipas (3. den je odpočinkový – pěší výlet v okolí Dolní Moravy), děti tudíž nebudou potřebovat další finanční hotovost. Děkuji.

Mgr. Tomáš Pánek

Jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky v Anglii

Ve dnech 8. - 14. 11. 2015 vyrazilo díky účasti školy ve "výzvě 56" - Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, projekt Za jazykovými kompetencemi do Evropy - CZ.1.07/1.1.00/56.0498 - 40 žáků školy do Anglie. Cesta proběhla zcela bez problémů a hned 9.11. si děti po příjezdu do Brightonu prošly nejen historické centrum města a jeho oblázkové pláže, ale i prohlédly Sea Life Centre (podmořské akvárium s mořskými koníky i žraloky). 10. 11. byla zahájena jazyková výuka ve škole a odpoledne pak strávili žáci návštěvou Chichesteru. Prohlídli si zachovalé město, katedrálu, ale hlavně kluci se vyřádili i ve workoutové dílně. Děti jsou spokojené, v rodinách vše probíhá v pořádku a jídla mají dost.

Ve středu i ve čtvrtek dopoledne se žáci věnovali opět výuce angličtiny. Na závěr získali certifikát o absolvování kurzu. Jako obrovské pozitivum vnímám, že žáci zjistili, že jsou schopni se domluvit a uvědomili si význam studia angličtiny. Angličtinu využijí nejenom při pobytu ve Velké Británii, ale je nezbytnou součástí moderního života a je to komunikační prostředek pro cestování po celém světě.

Ve středu jsme si jeli prohlédnout Seven Sisters – překrásné křídové útesy na jižním pobřeží Anglie. Děti zde rovněž zaujal maják. Svítilo nám tu sluníčko, takže útesy byly krásně nasvícené a byl vynikající výhled. Poté jsme se autobusem přesunuli na Stonehenge. Jak je to v Anglii běžné, počasí se nám změnilo o 180 stupňů a krajina se zahalila do mlhy a hustého mžení. To nám ale na náladě vůbec neubralo a Stonehenge jsme tak vnímali jako mystickou památku (dokud byl v lehkém oparu) a jako unikátní sluneční hodiny (protože po chvíli se počasí opět změnilo a už svítilo zase slunce). Myslím, že právě Stonehenge vzbuzoval v dětech největší respekt.

Ve čtvrtek jsme jeli do Hastings, což je jeden z nejvýznamnějších přístavu na pobřeží La Manche. Žáci zde viděli středověký hrad, který si nechal vystavět Vilém Dobyvatel. Také si prohlédli historické centrum města.

V pátek jsme hned brzy ráno odjeli do Londýna, kde nás čekala obrovská spousta památek. Patří mezi ně Houses of Parliament, Big Ben, London Eye, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Saint Paul's Cathedral, Tower, Tower Bridge, London Bridge, budovy na Temži atd. Viděli jsme výměnu stráží i slavnostní nástup jízdní gardy. Jeli jsme double-deckerem. Žáci zde měli neuvěřitelné množství zážitků. Myslím, že jsme si pobyt v Anglii všichni užili.

Mgr. Ilona Mikulášková

Halloweenská noc

I v tomto školním roce byla pro naše třeťáky již tradičně uspořádána Halloweenská noc. Děti se oblékly do nádherných kostýmů čarodějnic, čarodějů a kostlivců. S sebou měly sbaleno vše potřebné na dlouhou a strašidelnou noc. Jako první je čekala promenáda v maskách a halloweenské tvoření papírových dýní. Velkým překvapením pro naše děti byl pak krásný halloweenský dort, který vyrobila paní Skoupá a úžasné halloweenské prsty od paní Frydrýškové. Za všechny děti ještě jednou velký dík.

Pro naše strašidla byly připraveny i tematické hry, jako „Vytvoř si svou mumii“ apod. V závěru večera už všichni netrpělivě čekali na populární stezku odvahy, která vedla potemnělými chodbami naší školy. Všechny děti cestu statečně zvládly a vysloužily si sladkou odměnu.

V pozdní večer už čekala na unavené děti strašidelná pohádka a pak honem do spacáku. Tak dobrou noc a happy Halloween!

Mgr. Milena Gébová

Lekce českého vlastenectví aneb v čem mohou být přínosné zahraniční výjezdy žáků

Nedá mi, abych se s vámi nepodělila o zkušenost, jež byla pro náš učitelský sbor nová, mile překvapivá a jež bez cíleného působení sama vyplynula jako přidaná hodnota při uskutečňovaných aktivitách za hranicemi republiky.

V letech 2015 – 2016 realizujeme společně s partnery z Portugalska, Francie, Itálie, Polska a Řecka projekt partnerství škol programu Erasmus+. Cílem projektu zaměřeného na poznání vývoje kulturního dědictví napříč evropským kontinentem je na podkladu historicko-umělecké zkušenosti prioritně posílit komunikační dovednosti žáků v jazyce partnerství, kterým je angličtina.

Během doby realizace projektu jsou uskutečňovány mobility v jednotlivých destinacích – Řecko (zaměřeno na deskripci období antiky), Francie (představující gotické umění), Itálie (jako kolébka renesance), Česká republika (oplývající barokními památkami), Polsko (s akcentací na rokoko) a Portugalsko (s důrazem na moderní umění). Dosud proběhly první tři výměny, z nichž přijeli naši žáci vždy nesmírně hrdi. A to nejen hrdi na úroveň svých jazykových schopností, kdy v žádném případě za cizinci nezaostávali, ale hlavně hrdi na svou zemi. Asi poprvé jsem měla možnost slyšet z úst našich „náctiletých“ studentů (13 – 15 let) slova chvály na poměry „doma“. Tváří v tvář zažité realitě v navštívených zemích došli sami k vnitřně prožívané národní hrdosti. Pýchou se pak dmuli, když prezentovali svou školu, svou obec, svou vlast. Ve dnech 20. – 27. 9. 2015 hostila naše škola za bezvadné podpory 30 rodin žáků 47 cizinců. Ať již šlo o poznání památek barokní architektury, v Praze, Brně, Valticích či Zelené Hoře, realizaci vlastní výtvarné aktivity s akcentací na materiály v naší zemi historicky zakotvené (hrnčířská hlína a sklo) či konzumaci typických regionálních potravin, nešetřili partneři slovy chvály. Buďme hrdi, realizujme partnerství a bořme mýty o zaostalé postkomunistické zemičce ve středu Evropy.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Svatomartinská lampiónová slavnost - 11. 11. 2015

Pozvánka na svatomartinskou slavnost

Malí i velcí, drásovští i přespolní, přijměte pozvání na tradiční svatomartinskou lampiónovou slavnost,která se bude konat dne 11. 11. 2015 na svátek sv. Martina v prostorách zahrady za základní školou v Drásově. Od 17. hodiny si budete moci v lampiónové galerii prohlížet kolektivní dílka vytvořená dětmi z naší mateřské i základní školu pro tuto příležitost, zúčastnit se svatomartinské dílny při svíčkách, ale i vyrazit na lampiónovou stezku Drásovem. V 18.30 pak přivítáme i Martina na bílém oři... Více informací viz přiložený letáček.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Tradiční uspávání a bramboriáda

V odpoledních hodinách dne 9. 10. 2015 jsme se po roční odmlce opět sešli při tradiční akci na zahradě za základní školou, abychom uspali živé tvory (tentokráte žížalky) a současně bramboriádou oslavili sklizeň a nadcházející podzim. Pro děti bylo připraveno deset stanovišť, na nichž si ověřovaly svou šikovnost, obratnost, zručnost, ale i znalosti o bramborách a přírodě vůbec. S přicházejícím smrákáním doprovodil zpěv dětí všechny vyrobené žížalky nejrůznějších barev a podob do domečku připraveného v rohu zahrady. Velký dík patří všem, kteří se na akci organizačně či jakkoliv jinak podíleli, za spolupracující OSRP pak zejména paní Monice Gabrhelíkové a jejímu pracovitému týmu. Jen díky nezištné pomoci mohou být takto pěkné akce pro děti realizovány.

Výtěžek akce bude využit ve prospěch dětí, o jeho účelném využití můžete vy rodiče a přátelé ZŠ Drásov, členové OSRP Drásov, rozhodnout na schůzce občanského sdružení, jež bude svolána na 16. 11. 2015 na 17. hodinu (na den, kdy se konají konzultační hodiny v zš).

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Skutečně zdravá škola - završení pilotního období

Zpívání v MŠ

Dne 24. 10. se v Praze konala celostátní konference u příležitosti ukončení pilotního ověřování programu Skutečně zdravá škola, jež probíhalo na 15 vybraných školách. Jsme jedinou školou v Jihomoravském kraji, které se dostalo této mimořádné příležitosti. Díky zapojení do programu jsme u nás ve škole mohli přivítat odbornici na zdravé stravování Margit Slimákovou, ale i dva praktikující kuchaře. Přínosem bylo zaměření se na hodnocení kvality obědů přímo strávníky a zvelebení školní zahrady, jež se nám podařilo za vydatného přispění ze strany zaměstnanců firmy Siemens. Na celostátní konferenci převzala z rukou organizátorů ocenění pro naši školu Ludmila Rausová.

Ke stažení

Skutečné zdravá škola - prezentace - ve formátu pptx

Mgr. Dana Veselá

Provoz ŠD v době podzimních prázdnin

Vážení rodiče,
z důvodu velmi nízkého zájmu rodičů o umístění dítěte v ŠD o podzimních prázdninách (7 přihlášených žáků) nebude ŠD v těchto dnech v provozu.

Děkujeme za pochopení

Bc. Lenka Ondříšková, vedoucí vychovatelka ŠD

Provoz ŠD v době podzimních prázdnin - nabídka

Vážení rodiče,
ve čtvrtek 29. 10. a pátek 30. 10. 2015 budou podzimní prázdniny. Pokud máte zájem o zajištění školní družiny pro své dítě, je nezbytné je přihlásit vedoucí vychovatelce ŠD nejpozději do 22. 10. 2015 na email: ondriskova@zstgmdrasov.cz

Nabídka zájmových útvarů 2015 - 2016 - aktualizace

Sběr starého papíru - 21. 10. 2015

Ředitelství Základní školy a Mateřské školy T. G. Masaryka Drásov, okres Brno – venkov a žákovský parlament oznamují, že ve středu 21. října 2015 uspořádají SBĚR STARÉHO PAPÍRU. Papír ukládejte prosím do kontejneru, který bude přistaven od 7:30 do 12:00 před budovou základní školy. V nutných případech lze papír přivézt již 20. 10. do 18:00 hod.

Pokud chcete podpořit v soutěži konkrétní třídu či oddělení mateřské školy, je třeba svázaný papír předem zvážit a hmotnost papíru nahlásit před vložením do kontejneru přítomné službě. Namátkou vybrané balíky mohou být službou orientačně převáženy.

Předem děkujeme všem občanům, kteří dětem starý papír darují.

Ke stažení

Sběr papíru - ve formátu pdf

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Pozvánka na Bramboriádu

Přijměte prosím pozvánku na Bramboriádu spojenou s tradičním uspáváním… tentokrát žížalek. Akci pořádá Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Drásov společně s OSRP ZŠ Drásov. Jste srdečně zváni na zahradu základní školy Drásov 167 dne 9. 10. 2015 v době od 15:30 hodin Těšit se můžete na tradiční jídla z brambor v různých variacích, soutěž o nejmenší, největší a nejkurióznější bramboru ( přineste prosím s sebou svoje výpěstky či objevy), prohlídku těžké techniky, řadu soutěží a výtvarných aktivit pro děti, regionální produkty z vašich dílen, teplé nápoje na zahřátí, společné zpívání... Přijďte prožít společně podzimní odpoledne.

Ke stažení

Bramboriáda - ve formátu pdf

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Výsledky sbírkové akce Ligy proti rakovině

V květnu 2015 se naši deváťáci již potřetí zapojili do celonárodní sbírky Ligy proti rakovině pod názvem Český den proti rakovině.

Cílem sbírky bylo získat prostředky na boj proti rakovině - na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Letošní ročník byl velmi úspěšný, v Drásově a okolí se podařilo vybrat 11 651 Kč.

Ke stažení

Poděkování - ve formátu pdf

Mgr. Kateřina Vaverová

Realizace programu Erasmus + v médiích...

Logická olympiáda 2015

I v letošním školním roce se můžete zapojit do soutěže Logická olympiáda. Soutěž je pořádána Mensou České republiky, je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Každý, kdo chce soutěžit, se musí zaregistrovat do 30. září 2015. Postup registrace a informace o soutěži najdete na www.logickaolympiada.cz

Nově letos mohou soutěžit i předškolní děti. Žáci první třídy ZŠ budou soutěžit ve své vlastní kategorii a dále mohou soutěžit žáci 2. – 9. třídy.

Nominační kolo bude online, soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu.

Pro žáky 1. stupně proběhne ve dnech 1. – 7. října 2015 a pro žáky 2. stupně proběhne ve dnech 8. – 14. října 2015. Pro kategorii MŠ a 1. třídy proběhne nominační kolo ve dnech 22. – 28. října 2015.

Ke stažení

Logická olympiáda 2015 - leták - ve formátu pdf

Ing. Jana Homolková

Nabídka zájmových útvarů 2015 - 2016

Ke stažení

Nabídka zájmových útvarů 2015 - 2016 - ve formátu pdf

Organizace školního roku 2015/2016

Organizace školního roku 2015/2016

Zahájení školního roku 2015/2016

Vážení rodiče,

slavnostní zahájení školního roku pro prvňáčky proběhne v 8:00 hod. v tělocvičně základní školy. Přístup do tělocvičny bude umožněn z boční strany budovy. Ostatní žáci školy se sejdou v 8:00 hod. ve svých kmenových třídách se svými třídními učiteli. S sebou si přinesou psací potřeby a přezůvky. Jejich slavnostní přivítání proběhne v 9:00 hodin. Žáci druhého ročníku se sejdou v nové budově ZŠ Drásov 32 (na náměstí) v 8:00 hod. Přejeme příjemný start pravou...

Mgr. Dana Veselá Ph. D.

Provoz školní družiny

Školní družina bude v provozu od 1. 9. pro přihlášené žáky. Prosíme dejte svým dětem přezůvky a velkou svačinu i pití, obědy ve školní jídelně budou k dispozici od 2. 9. 2015. Provoz školní družiny je 1. 9. 2015 do 16 hodin.

Mgr. Dana Veselá Ph. D.

Organizace prvního školního týdne

Úterý      
  slavnostní zahájení školního roku      do 9.20 hod.
Středa      
  první třídy 2 hodiny    do 9.30 hod.
  první stupeň 4 hodiny    do 11.25 hod.
  druhý stupeň 5 hodin    do 12.20 hod.
Čtvrtek      
  první třídy 3 hodiny    do 10.30 hod.
  první stupeň 4 hodiny    do 11.25 hod.
  druhý stupeň 5 hodin    do 12.20 hod.
Od pátku      
  vyučování dle rozvrhu

Zvonění ve školním roce 2015/2016

1.hodina 7:50 – 8:35
2.hodina 8:45 – 9:30
3.hodina 9:45 – 10:30
4.hodina 10:40 – 11:25
5.hodina 11:35 – 12:20
6.hodina 12:30 – 13:15
7.hodina 13:20 – 14:05
8.hodina 14:10 – 14:55

Mgr. Dana Veselá Ph. D.

Seznam sešitů a výtvarných potřeb pro školní rok 2015/2016

Seznam sešitů a výtvarných potřeb pro školní rok 2015/2016 naleznete v přiložených souborech

Ke stažení

1.stupeň - ve formátu pdf
2.stupeň - ve formátu pdf

Mgr. Dana Veselá Ph. D.

Výzva k podání nabídek na veřejnou zakázku „Literatura pro čtenářské dílnyII“

V rámci realizace Projektu Za jazykovými kompetencemi do Evropy, výzva č. 56 reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0498 vyhlašuje Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Drásov, okres Brno - venkov výzvu na veřejnou zakázku „Literatura pro čtenářské dílnyII“.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Výzva k podání nabídek na veřejnou zakázku „Literatura pro čtenářské dílny“

V rámci realizace Projektu Za jazykovými kompetencemi do Evropy, výzva č. 56 reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0498 vyhlašuje Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Drásov, okres Brno - venkov výzvu na veřejnou zakázku „Literatura pro čtenářské dílny“.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Výzva k podání nabídek na veřejnou zakázku „Jazykové kurzy pro učitele a jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky“

V rámci realizace Projektu Za jazykovými kompetencemi do Evropy, výzva č. 56 reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0498 vyhlašuje Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Drásov, okres Brno - venkov výzvu na veřejnou zakázku „Jazykové kurzy pro učitele a jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky“.

Mgr. Dana Veselá, Ph. D.

Provoz kanceláře o prázdninách

Vážení rodiče,
budete-li potřebovat ve škole cokoli vyřídit, v těchto termínech bude v době od 8 - 13 hod (po dohodě i v jinou dobu) přítomna paní hospodářka či paní účetní v kanceláři školy:
červen: 30.
červenec: 1.,3.,8.,9.,13.,14.,16.,20.,21.,23.,
srpen:3.,4.,6.,10.,11.,13.,17.,18.,24.,28.,31.

Mgr. Dana Veselá

Krásné prázdiny

Všem dětem, rodičům, prarodičům přejeme krásné prázniny, spoustu sluníčka, společných zážitků a radosti... Za všechny děti, žáky a zaměstnance Základní školy a Mateřské školy T. G. Masaryka Drásov přeje
   Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Školní rok 2014/2015

Archív školní rok 2014 - 2015