Fotogalerie - 15. úspěšný reprezentační ples školy

Během mrazivé noci z 28. na 29.1. se mohli skutečně pobavit všichni, kteří přijali možnost strávit příjemný večer na 15. reprezentačním plese školy. Na návštěvníky čekalo hned pět tanečních vystoupení. Tradičně ples otevřeli svým předtančením žáci 9. ročníku, když deset párů předvedlo polonézu nacvičenou pod vedením Mgr. Martiny Špačkové. Ladný tanec umocněný krásnými bílými šaty dívek a bílou košilí s motýlkem v barvě plesu, již oblékli hoši, využili „deváťáci“ k rozloučení se základním vzděláváním. Pasování na absolventy provázelo ozdobení dívek šerpami a chlapců korzážemi s orchidejí. Orchideje pak dekorovaly v kombinaci s vínově zbarvenými chryzantémami v podobě instalací z živých květů i celý ples.

O další dvě vystoupení se postarali tanečníci reprezentující Taneční klub Sokol Drásov, v zastoupení současných i bývalých žáků naší školy. Stejně tak jsme mohli obdivovat bývalé žákyně v žánrově zcela odlišném tanečním vystoupení skupiny Together Sokol Tišnov. Těsně před půlnocí pak atmosféru plesu oživily Hr Ladies s nádherným charlestonem. Po celou dobu přispívala dobré zábavě k poslechu, ale zejména k tanci hrající Malá kapela.

Ples již pátým rokem pořádá ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Drásov ve spolupráci se spřízněnou neziskovou organizací – Občanským sdružením rodičů a přátel ZŠ Drásov,z.s. Ráda bych vyzvedla zejména pomoc Olgy Frydrýškové, ale i rodičů žáků osmého ročníku a dalších dobrovolníků, kteří svou pomoc při organizaci nezištně nabídli. Mé díky si samozřejmě zaslouží též zaměstnanci školy, kteří nad rámec svých povinností připravovali tuto pěknou kulturní akci.

Poděkovat chci mnohokrát všem dárcům, kteří podpořili tombolu plesu.V letošním roce jsme mohli díky štědrosti dárců účastníkům plesu nabídnout na 200 krásných okamžitých výher, a 20 hodnotných výher losovaných.

Výtěžek naší kulturní akce je určen na podporu žáků školy a školních aktivit, o jeho určení spolurozhodují všichni rodiče žáků, takže bude jistě využit na dobrou věc.

Fotogalerie - část 2
Fotogalerie - část 3
Fotogalerie - část 4
Fotogalerie - část 5
Fotogalerie - část 6

Ke stažení

Všechny fotografie v plném rozlišení - ve formátu zip (420 MB)

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.