Fotogalerie - Exkurze 4. a 5.třídy v brněnském studiu České televize

V úterý 10. 3. v 7:45 hodin jsme se sešli před školou. Za pár minut nám jel autobus. Jeli jsme asi půl hodiny, než jsme zastavili před budovou České televize studio Brno.

Po vystoupení z autobusu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Čtvrtá třída šla na exkurzi první. Naše pátá třída se šla projít. Zamířili jsme k brněnské radnici a tam jsme si řekli pověst o brněnském drakovi.

Potom jsme se prošli nahoru na Petrov, posedali jsme si na lavičky a nasvačili se. Prošli jsme se po parku, který byl nedaleko, a z vrcholu kopce jsme pozorovali Brno.

Pak už jsme spěchali, abychom stihli exkurzi, která začínala v 10:00 hodin. Přišli jsme do televize, odložili jsme si věci a potom jsme si posedali na židle kolem stolků. Paní nám povyprávěla základní informace o televizním studiu a také nám řekla, kolik vysílají pořadů. Jsou to tyto: Dobré ráno, Sama doma, Záhady Toma Wizarda, AZ kvíz junior. Každý rok také vysílají dvě nově natočené pohádky.

Potom jsme se šli podívat do studia, kde probíhala zkouška kapely, která hrála v Dobrém ránu. Ve studiu měli kolem stovky světel. Potom nás zavedli do studia, ve kterém se natáčí rosnička. Zajímavostí je, že když je za tím, kdo dělá „rosničku“ zelené nebo modré pozadí, nesmí mít na sobě ten člověk modré nebo zelené oblečení. Jinak bude místo jeho oblečení vidět jenom pozadí. Jeden kluk měl na sobě zelené tričko a byl v kameře neviditelný.

Potom jsme šli do místnosti, kde se upravuje obraz a tam byla spousta obrazovek. Hned vedle byla zvuková místnost a ten pán nám řekl, že takový stůl na ovládání zvuku stojí okolo šesti milionů korun. V televizi pro nás byla spousta zajímavých věcí a vidět vše v zákulisí a na vlastní oči pro nás byl skutečně zážitek.

Teď si prověříme, jak pozorně jste si přečetli text. Zkuste odpovědět na naše otázky. Bez dalšího čtení textu!

  • 1. Kdy nám začínala exkurze?
  • 2. Kolik stojí přibližně stůl na ovládání zvuku?
  • 3. Jaká místnost byla vedle místnosti, ve které se upravuje obraz?

Barbora Odehnalová a Barbora Vondráková, žákyně 5. třídy