Fotogalerie - Předvánoční dílničky

Ve dvou posledních předprázdninových dnech zavládla díky realizaci projektu Implementace etické výchovy "Ukaž mi, babičko, co umíš", z něhož byla realizace tvůrčích mezigeneračních aktivit podpořena, tvůrčí atmosféra. Před propuknutím tvůrčího nadšení proběhlo ještě slavnostní zahájení. V programu vystoupily se svými flétničkami žáci 5. ročníku vedení paní učitelkou Mgr. Bednářovou, ale i sbor, jenž veden paní učitelkou Mgr. Jitkou Smékalovou, reprezentoval školu v tomto roce již několikrát. Za jejich vystoupení i možnost společně se předvánočně naladit děkujeme.

Při této slavnostní příležitosti byli oceněni i žáci, jejichž obrázky zvolila porota ve společnosti Teplo T a tyto se tak staly součástí kalendáře společnosti, jejž vydala pro rok 2016. Nejvyššího ocenění dosáhly ve svých kategoriích shodně Veronika Frydrýšková a Zdislava Miholová. Obě dívky obsadily krásné třetí místo. Gratulujeme všem oceněným a děkujeme všem dětem, jež se soutěže se svými obrázky zúčastnily.

A co se na půdě školy pod dohledem nejen pedagogů školy, ale zejména tvořivých seniorů tvořilo? Pod šikovnými prstíky dětí vznikaly výrobky z nejrůznějších materiálů. Vyzkoušet si žáci mohli modelování tradičního vizovického pečiva, ale i pletení vánočky z tradičního kynutého těsta z ručně motaných copánků. Zdobili perníčky, vyráběli hvězdičky ze skleněných korálků a perel jako tradiční ozdobu vánočního stromečku. Prostřednictvím textilních barev dekorovali tupováním, pomocí šablon i volnou kresbou textilní tašky, ale i trička. Z mezistěn ze včelího vosku vznikaly svíčky a dekorace určené pro ozdobení svátečního stolu. Z různých druhů papíru i jiných materiálů vznikala přáníčka i jmenovky na dárky. Z kukuřičného šustí byly dívky schopny zhotovit tradiční panenky se spoustou suknic. Nápadité dekorace vznikaly díky kombinaci navíjených provázků, papíru a koření. Netradiční technika, již seniorky přinesly, byla též technika quillingu – vytváření dekorativních hvězdiček a vloček určených na stromeček. Při tvoření vládla příjemná atmosféra a všichni si setkání s šikovnými penzisty moc užili. Děti byly překvapeny zručností mnohdy se třesoucích vrásčitých rukou a zkušeností, jež mohly od babiček čerpat. Všichni si tvoření užili.

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.