Fotogalerie - Jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky v Anglii

Ve dnech 8. - 14. 11. 2015 vyrazilo díky účasti školy ve "výzvě 56" - Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, projekt Za jazykovými kompetencemi do Evropy - CZ.1.07/1.1.00/56.0498 - 40 žáků školy do Anglie. Cesta proběhla zcela bez problémů a hned 9.11. si děti po příjezdu do Brightonu prošly nejen historické centrum města a jeho oblázkové pláže, ale i prohlédly Sea Life Centre (podmořské akvárium s mořskými koníky i žraloky). 10. 11. byla zahájena jazyková výuka ve škole a odpoledne pak strávili žáci návštěvou Chichesteru. Prohlídli si zachovalé město, katedrálu, ale hlavně kluci se vyřádili i ve workoutové dílně. Děti jsou spokojené, v rodinách vše probíhá v pořádku a jídla mají dost.

Ve středu i ve čtvrtek dopoledne se žáci věnovali opět výuce angličtiny. Na závěr získali certifikát o absolvování kurzu. Jako obrovské pozitivum vnímám, že žáci zjistili, že jsou schopni se domluvit a uvědomili si význam studia angličtiny. Angličtinu využijí nejenom při pobytu ve Velké Británii, ale je nezbytnou součástí moderního života a je to komunikační prostředek pro cestování po celém světě.

Ve středu jsme si jeli prohlédnout Seven Sisters – překrásné křídové útesy na jižním pobřeží Anglie. Děti zde rovněž zaujal maják. Svítilo nám tu sluníčko, takže útesy byly krásně nasvícené a byl vynikající výhled. Poté jsme se autobusem přesunuli na Stonehenge. Jak je to v Anglii běžné, počasí se nám změnilo o 180 stupňů a krajina se zahalila do mlhy a hustého mžení. To nám ale na náladě vůbec neubralo a Stonehenge jsme tak vnímali jako mystickou památku (dokud byl v lehkém oparu) a jako unikátní sluneční hodiny (protože po chvíli se počasí opět změnilo a už svítilo zase slunce). Myslím, že právě Stonehenge vzbuzoval v dětech největší respekt.

Ve čtvrtek jsme jeli do Hastings, což je jeden z nejvýznamnějších přístavu na pobřeží La Manche. Žáci zde viděli středověký hrad, který si nechal vystavět Vilém Dobyvatel. Také si prohlédli historické centrum města.

V pátek jsme hned brzy ráno odjeli do Londýna, kde nás čekala obrovská spousta památek. Patří mezi ně Houses of Parliament, Big Ben, London Eye, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Saint Paul's Cathedral, Tower, Tower Bridge, London Bridge, budovy na Temži atd. Viděli jsme výměnu stráží i slavnostní nástup jízdní gardy. Jeli jsme double-deckerem. Žáci zde měli neuvěřitelné množství zážitků. Myslím, že jsme si pobyt v Anglii všichni užili.

Mgr. Ilona Mikulášková