Fotogalerie - Noc s Andersenem

Dne 23. března zažili odvážní druháčci v naší základní škole noc plnou tajemství, her a zábavy zvanou Noc s Andersenem. Všechny aktivity letošní kouzelné noci byly věnovány životu a dílu dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, jehož 210. narozeniny si letos připomínáme.

Děti se na Noc s Andersenem celý týden pečlivě připravovaly. Každý den si ze školy domů odnášely jednu Andersenovu pohádku a po přečtení odpovídaly na otázky vztahující se k textu.

Během samotné noci za dětmi přišel sám velký spisovatel ve skvělém podání paní učitelky Holubové a povyprávěl jim o svém životě a pohádkách pro děti. Po vydatné večeři se děti odhodlaně pustily do plnění úkolů – po vzoru Cínového vojáčka tvořily vlastní armádu, podle pohádky Císařovy nové šaty zase papírové oblečení, hledaly dvojice souvisejících postav z Andersenových pohádek, představovaly spolužákům svoji nejoblíbenější přečtenou knížku a na závěr se na chodbě školy konala přehlídka originálních nočních úborů, kterou vtipně komentovala paní učitelka Zachariášová. Po nezbytné večerní hygieně děti zalezly do svých pelíšků a na dobrou noc si ještě vyslechly pohádku Ošklivé káčátko. Pak už bylo slyšet z obou druhých tříd jen pravidelné oddychování spokojených a unavených dětí.

Mgr. Lucie Holubová a Mgr. Eva Zachariášová