Fotogalerie - I. oddělení družiny

V tomto školním roce bylo I. oddělení školní družiny naplněno do posledního místečka. Třicet dětí ze třídy I. B a II. B tak mělo možnost trávit svůj volný čas společně se svými spolužáky a kamarády.

Denně jsme po obědě četli příběhy z dětských knížek a časopisů, poslouchali a zpívali pohádkové písničky, luštili osmisměrky a řešili hádanky. Velmi oblíbené bylo hraní různých logických a společenských her, skládání puzzle, hry s kuličkodráhou a se stavebnicemi Lego, Cheva a Seva.

Modelování, malování, tvoření nebo pletení náramků z barevných gumiček patřilo spíše mezi „holčičí“ záliby. Kluci předváděli svoji zručnost, um a fantazii při stavění z plastových i dřevěných kostek nebo pořádali turnaj ve stolním fotbálku. Velkou radost udělalo dětem nové sportovní hřiště za školou. Horolezecká stěna, pyramida, skluzavka i houpačky jsou příjemným zpestřením pobytu venku.

Při všech aktivitách jsme se zaměřili především na soužití dětí v kolektivu, přátelství, ohleduplnost a společné řešení problémů. Snažili jsme se respektovat přání žáků - po domluvě si mohli dle svého zájmu přecházet mezi jednotlivými odděleními a vybírat tak z větší nabídky činností. Snad každé z dětí bylo v družině šťastné a spokojené.

Bc. Lenka Ondříšková